Haber

arkadaş sen kimsin Annesi Öldükten 4 Yıl Sonra Doğan Futbolcu Kanga’nın Garip Hikayesi

Sırbistan’da Kızıl Yıldız takımında forma giyen 32 yaşındaki Gabonlu futbolcu Guelor Kanga, hepimizi suskun bırakacak suçlamalarla anılıyor. Aslında hepimizin kafası çok karışık çünkü Guelor Kanga doğduğunda annesi 5 yıl önce vefat etmişti. Daha fazla kafanızı karıştırmadan sizi içeriğimize alalım.

Guelor Kanga ile tanışın. Kendi deyimiyle 1 Eylül 1990’da Gabon’da doğdu. Değil sanırım?

2021’de başlayan soruşturmada Cuelor Kanga’nın ifadesi alınacak. Kanga, Afrika Futbol Federasyonu’nun soruşturmasında ilginç soruları yanıtlayacak.

İddialara göre Kanga, doğum belgelerinde tahrifat yaptı. Savcılık belgelerine göre annesi 1986 yılında öldü. Kanga’nın nasıl doğduğu bilinmiyor.

Aynı şekilde iddia makamı, futbolcunun Gabon’da değil, Kiaku-Kiaku Kianga adıyla Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde doğduğunu iddia ediyor.

Annesi öldükten 4 yıl sonra dünyaya gelen, Gabonlu değil Kongolu olduğu iddia edilen ve aslında adı Guelor Kanga değil Kiaku-Kiaku Kianga olan bir futbolcuyla uğraşıyoruz.

Soruşturmanın iki yıl önce başlamasının ardından Guelor Kanga, CAF’ın sorularını yanıtlaması için bir kez daha davet edildi.

Kanga, Gabon milli takımıyla 62 maça çıktı ve 2 gol kaydetti. 32-36 yaşında olmasına rağmen Kiaku-Kiaku Kianga inanılmaz bir tempoda oynuyor.

Kanga’ya inanıyoruz. 1990 doğumluyum diyorsa, öyledir.

senkaya-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu