Teknoloji

Araç sahipleri dikkat! MTV ödemelerinde taksit imkanı

Motosiklet, otomobil, kamyonet, kamyon, otobüs gibi taşıtlara sahip olanların her yıl ödediği Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin ilk taksitinin bitmesine az kaldı. Bankalar da kampanyalarını duyurmaya başladı.

Bankalar, taşınabilir uygulamalar veya Gib.gov.tr ​​üzerinden yapılan ödemeler için farklı taksit sayısı belirleyebilir. Bazı bankalar 2 taksit yaparken bazıları 4 taksite kadar ödeme yapabilmektedir.

MTV ödemeleri bankanın taşınabilir uygulaması, internet bankacılığı veya Gib.gov.tr ​​üzerinden kolayca yapılabilmektedir. MTV ödemeleri banka ya da vergi dairesine giderek uzun kuyruklar ve iş yükü oluşturmak yerine kredi kartı ile yapılabilir.

HESAP KESİM TARİHİNİZE GÖRE ÖDEME AVANTAJINIZ

MTV ödemelerinizi kredi kartınızın hesap kesim tarihinden sonra yaparsanız ödemeyi bir ay daha ertelemiş olursunuz. Örneğin son ödeme tarihi 17/01/2023 olan kredi kartınız ile 18/01/2023 tarihinde yapacağınız ödeme ile son ödeme tarihi 1 ay uzar.

ZAMANINDA YAPILAN ÖDEMELER TAKSİT DEĞİLDİR

Bankaların kampanya tarihleri ​​dışında yapılan ödemeler cezalı olup taksit kullanılamaz. Bu nedenle belirtilen tarihlerin ortasında ödeme yapmanız menfaatinize olacaktır.

İŞTE BANKALARIN TAKSİT KAMPANYALARI

Yapı Kredi World Card ile ödeme yapılması durumunda işlemler 3 taksit, World Share QR ile ödeme yapılması durumunda gib.gov.tr ​​üzerinden işlemler 4 taksit olarak gerçekleştirilecektir.

Garanti Bonus Card ile ÖDEME’de 3 taksit, GarantiPay ile gib.gov.tr ​​üzerinden yapılan ödemelerde 4 taksit bedava fırsatı sunulacak.

1 Ocak – 5 Şubat 2023 tarihleri ​​arasında İş Bankası Maximum Card ile 300 TL ve üzeri ödemelerde MTV ödemesi 4 taksit uygulanacaktır.

Ziraat Bankası kartları ile yapılan ödemelerde 1 Ocak – 8 Şubat 2023 tarihleri ​​arasında yapılacak ödemelerde 4 taksit imkanı sağlanacaktır.

Halkbank Paraf Kart ile 1 Ocak – 31 Ocak 2023 tarihleri ​​arasında yapılacak MTV ödemeleri 3 taksit yapılabilmektedir.

Vakıfbank Worldcard ile MTV ödemeleri 1-31 Ocak 2023 tarihleri ​​arasında vade farksız 3 taksitte ödenecektir.

Denizbank KOBİ Kart ile yapılacak MTV ödemeleri 3 taksit yapılabilmektedir.

Albakara Türk Worldcard ile yapılan MTV ödemelerinde 3 taksit imkanı bulunmaktadır.

HSBC Avantaj ile MTV ödemeleri 3 taksitte yapılabilmektedir.

TEB kartları ile MTV ödemeleri 3 taksit ile yapılmaktadır.

ING Bank Mobil üzerinden yapılan MTV ödemeleri 4 taksit, gib.gov.tr ​​üzerinden yapılan ödemeler ise 2 taksit olacak.

QNB Finansbank CardFinans ile MTV ödemeleri 3 taksit olacak.

Şekerbank Bonus kart ile yapılan ödemelerde MTV’de 2 taksit imkanı bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu