Haber

Antalya Büyükşehir İtfaiyesi enkaz altında kalan 53 kişiyi kurtardı

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi sarsıntılı bölgede arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyor. Zamana karşı yarışan ekipler, bugüne kadar 53 kişiyi enkazdan çıkardı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ekipleri, depremin vurduğu Kahramanmaraş ve Hatay’da arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyor. Enkaz altı görüntüleme, sismik ses dinleme, termal kamera, kesme ve ayırma ekipmanları gibi ekipmanlarla donatılan Antalya Büyükşehir İtfaiyesi ekipleri, enkaz altında kalan vatandaşlara ulaşmak için büyük bir özveriyle çalışıyor. Hatay’da 29, Kahramanmaraş’ta 24 olmak üzere toplam 53 vatandaşı 3 günde enkaz altından deneyimli itfaiye ekipleri kurtardı. Yıkılan binalarda büyük bir titizlikle çalışan Antalya Büyükşehir İtfaiyesi, dün içerisinde 1 yaşındaki kız bebek ile Muhammet ve Süeda isimli çocukları mucizevi kurtarma çalışması gerçekleştirdi.

Bugün de arama kurtarma çalışmalarını aralıksız sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Hatay’da meydana gelen depremin 48. ve 53. saatlerinde enkaz altında kalan iki kadını canlı olarak çıkarmayı başardı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-nazilli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu