Ekonomi

Abdülhamit Han Sondaj Gemisi yeni görevine hazırlanıyor

Filoya katılmasının üzerinden tam bir yıl geçti ve Matkap Gemisi’nin Akdeniz’deki yeni görevine uğurlanmak üzere Mersin’de günler geri sayılıyor. Geçen yıl aynı gün Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Taşucu Limanı’nda düzenlenen törenle ilk görevine uğurlanan Abdülhamit Han’ın yakında yeni görevine geçeceği bildirildi.

Enerji ve Doğal Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, dün sosyal medya hesabından paylaştığı görüntü ile Abdulhamit Han Sondaj Gemisi’nin yeni görevine başlayacağını duyurdu.

Bakan Bayraktar yaptığı paylaşımda, “Keşif ve üretim filomuza katılımımızın birinci yıl dönümünde Abdülhamid Han Sondaj Gemimiz ‘Vira Bismillah’ diyerek Akdeniz’deki yeni görevine başlıyor.

filonun en güçlüsü

Abdulhamid Han, Türkiye’nin 4 gemilik sondaj filosunun en güçlü gemisidir. Gemi 238 metre uzunluğunda ve 42 metre genişliğindedir. Yüksekliği 112 metredir. 12.200 metrede sondaj yapma kabiliyetine sahip olan geminin mürettebat kapasitesi 200. 9 katlı gemide helikopter pisti de bulunuyor. Geminin üstün teknolojisi ile dünyanın sayılı sondaj gemileri arasında yer aldığı belirtiliyor. – MERSİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu